دنیای سونیک
صفحه نخست                 ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وب


سلام به علاقه مندان بازی سونیک
من دلارام هستم


این بلاگ سال 1390 ساخته شده

من هیچ کدامیک از این مطالب را از سایت ها و وبلاگ های فارسی کپی نکرده ام . بلکه همه ی این مطالب از خودم و یا ترجمه شده از سایت های معتبر خارجی هستند .

بنابراین خواهشمندم مطالب بنده را هرگز کپی نکنید مگر با ذکر منبع .

مدیر وبلاگ :دلارام
نویسندگان
 

با عرض سلام و خدا قوت به تمامی دوستان سونیکی

در وهله ی اول از تمام دوستان سونیکی که از این وبلاگ بازدید میکنند ، نظرات خود را بیان میکنند و به بنده لطف دارند ، کمال تشکر و قدر دانی را دارم و سپس یک عذرخواهی به شما عزیزان بابت کم لطفی ای که طی این 2،3 ماه در پاسخ دهی به نظرات نمودم ،  بدهکارم  

امیدوارم شرایطی که بنده طی این مدت داشتم را درک نموده و این اطمینان را به شما می دهم که شما نیز در چنین شرایطی ( کنکور و انتخاب رشته ) عکس العملی مشابه خواهید داشت ...

ضمن تشکر مجدد از شما دوستان سونیکی ، امروز موضوع مورد بحث من غالبا در مورد طرفداران سونیکی خواهد بود ، نه شخصیت سونیک . خواهشمندم در این خصوص توجه کافی و وافی را داشته باشید . به ویژه کسانی که طرفدار درجه 1 سونیک محسوب میشوند .

مدت ها پیش ، موضوعی ذهن مرا به خود مشغول کرده بود و تصمیم به قرار دادن پستی در این مورد داشتم ولی فرصت کافی برای این کار را نداشتم . طی این 4 سالی که از عمر این وبلاگ گذشته و من نظرات بازدیدکنندگان را خوانده ام ، تا به حال با کامنت هایی مواجه شده ام که مرا بسیار متعجب کرده و کمی هم مورد استهزاء بنده قرار گرفته اند .

در اینگونه کامنت ها من متوجه شدم که بعضی از طرفداران سونیک ، این شخصیت خیالی که ساخته ی دست انسان هایی مثل خودمان و ساخته ی ذهن بشر هست را با یک موجود واقعی و زنده اشتباه می گیرند و گه گاهی هم نظراتی در این خصوص بیان می کنند .

خواهشمندم به تعداد معدودی از این نظرات که در حال حاضر نیز در وبلاگ موجود هستند توجه فرمایید ...

همان طور که ملاحظه می فرمایید اینها فقط تعداد کمی از نظرات در این مورد هستند ...

بنده این موضوع را به صراحت و خطاب به تمامی طرفداران سونیک بیان می کنم که " خواهشمندم طرفدار و دوستدار سونیک بودن را با توهم و خیال پردازی درمورد شخصیت های سونیک اشتباه نگیرید . "

طرفدار سونیکی
توهم سونیکی

اگرچه بسیاری از بازدیدکنندگان این وب ، از رده ی سنی پایینی برخوردار هستند و ذره ای خیال پردازی ، چندان هم مضر واقع نمی شود ولی متوجه این امر باشید که اگر واقعا ساعاتی از طول شبانه روز را به توهم زدن درمورد خودتان با یک شخصیت تخیلی مثل سونیک می گذرانید ، تنها ساعات و وقت خود را از دست داده و خودتان را از مرز واقعیت و زندگی اجتماعی دور، و به مرز خیال پردازی و توهم نزدیک کرده اید .

از بازی کردن با بازی های سونیک لذت ببرید و می توانید اوقات فراغت خود را با کسب اطلاعات در مورد شخصیت های بازی های آن و یا تماشای ویدیو و عکس بگذرانید ، ولی نه اینکه " گوشه ی اتاق خود بنشینید و همراه با گوش دادن به موزیک و آهنگ ، رویای با سونیک بودن و واقعی بودن او را در سر بپرورانید ... "
شخصیتی که توسط یک فرد ، روی کاغذ کشیده شد و فقط ساخته ی ذهن بشر هست !!!!با عنایت و توجه به این مطلبی که بیان کردم در پی آن میتوان این نکته را گوشزد نمود که ...
 تعصبی بودن نه تنها در طرفداری از یک شخصیت خیالی و ساختگی ، بلکه در هر زمینه ای ونسبت به هر شخصی ، چنان چه ماهیت چیزی که نسبت به آن حساس هستیم مبنای منطقی و شرعی نداشته باشد ، سودمند واقع نمی شود .

در واقع تعصب منفی زمانی که وارد عمل بشود ، موجب تهدید سلامت اندیشه و رفتاری خودتان و جامعه خواهد شد .

برای مثال در پستی که با عنوان " ضد سونیکی " در وبلاگ قرار دادم ، با واکنش هایی که در زیر نمونه ای از آنها آمده است ، مواجه شدم ...
همان طور که قبلا اشاره کردم ، چنین واکنش هایی آن هم نسبت به یک شخصیت خیالی و ساختگی ، تعصب منفی تلقی شده و مضرات خود را در پی خواهد داشت .

تمامی این نمونه کامنت هایی که در این پست قرار دادم نشان از طرفدار سونیک بودن نیست ، بلکه نشان از برداشت اشتباه یک فرد از واقعیت با تخیل و همچنین رفتار متعصبانه ی فرد ، در این خصوص هست .

لذا تاکید جدی دارم که در مورد هر بازی و در هر موردی ، افراط و زیاده روی را کنار گذاشته و کمی منطقی تر در اینگونه مسائل برخورد کنید .

همان طور که بارها در نظرات هم بیان کردم ، من تنها و تنها طرفدار سونیک نیستم ! تا به حال کارتون ها و بازی های بسیار زیادی را دیدم و انجام دادم و شخصیت های مورد علاقه ی بسیاری مانند کراش ، اسپایرو ، گارفیلد ، لاکپشت های نینجا و ... هم دارم .
سونیک تنها یکی از انتخاب های من برای ساخت وبلاگ بود و ممکن بود در هر لحظه در مورد هر بازی یا کارتون دیگری وبلاگ بسازم .

                     

ضمنا از نظر من کارتون های سونیک مانند sonic bomm و sonic x و ... از نظر نویسندگی بسیار ضعیف و بی محتوا هستند و معروفیت شخصیت سونیک به خاطر بازی های آن و ویژگی نوستالژیک بودن آن هست .
از نظر من و همچنین ریتینگی که در اینترنت وجود داره ، انیمیشن TMNT 2012 و همان پهلوانان خودمون ، خیلی از نظر آموزشی و محتوایی نسبت به کارتون سونیک خصوصا سونیک بوم برتری دارند .

                     

حرف آخر : از این که اینترنت ، شبکه های اجتماعی ، کارتون ، بازی ، فیلم و سریال روی ذهن ، شخصیت و حتی فرهنگ شما تاثیر بگذارد ، پرهیز کنید !
تمامی این موارد ذکر شده ، صرفا جنبه ی سرگرمی دارند و نباید در زندگی روزمره تان موثر واقع شوند


نظر یکی از کاربران در مورد این مطلب :


نطر جادوگر:در رابطه با همین مطلب اجازه میخام بگم که پدر مادر های ما و دهه ۶۰ .۷۰ هاهم مثل ما شخصیت های محبوب خودشون مثل زورو.هاکلربری فین.و... رو داشتن و خودشون رو جای اونا فرض میکردند والان هیچ مشکلی ندارند البته من کیم که بخام هرف شمارو تاکذیب کنم در نظرات همین وبلاگ کسانی بودند که کاملا در تخیل سونیکی غرق شده بودند و زندگی انسانی رو فراموش کرذه بودند اما از نظر من تخیل اصلا نمیتونه مضر باشه و اگه ذهن کسی ‍پر شده باشه از خاطراتش خیالیش با سونیک میتونه خاطراتشو به صورت داستان بنویسه همونطور که خیلیا این کارو کردن

واقعا مصأله به همین سادگیه !!!


پاسخ :

پس شما میگین که غرق شدن در تخیل و خیال پردازی مضر نیست ؟ نه ؟

باید بگم که تخیل و تعصب زیاد از حد ، مرگ بار هم هست .

مثل اون خانواده ای که به خاطر سریال جومونگ جو گیر شدند و بچه ی کوچک خودشون رو جا گذاشتند و اون بچه خوراک گرگ ها شد و این مساله در تمام روزنامه ها انتشار یافت . یک خانواده ی دیگر هم همین کار رو دقیقا تکرار کردند .

مثل 15 نوجوان الجزائری که به خاطر جوگیری و به تقلید از کارتون «کارآگاه کونان» ، به طرق مختلف خودکشی کردند !!


و یا مثل بچه 12 ساله ای که به تقلید از سریال <<پنج کیلومتر تا بهشت>> خودکشی کرد ! چون فکر میکرد با اون کار تبدیل به روح میشه و همه جا رو میتونه ببینه !!!!!


  یا مثل اون بچه ای که رفت توی ماشین لباس شویی و کشته شد ! چون فکر میکرد مثل اون فیلم اگه بره تو ماشین لباسشویی ، میره به یک دنیای دیگه !!!

مثل جوان یاسوجی که فکر میکرد خیلی راحت با فروش گوسفندانش به کره و همچینین بازیگر سوسانو می رسه و به علت مخالفت پدرش ، خودکشی کرد ... !!!!

هزاران تا هزار از این مسائل ، به خاطر غرق شدن در توهم و خیال پردازی و تعصبی یودن پیش آمده و جان افراد را گرفته ....

پس چطور میتونید به همین راحتی بگید که توهم زیاد از حد ، مضر نیست ! میتونید خودتان همین مساله را در اخبار و روزنامه ها مشاهده کنید !!

درمورد گذشته ها هم ، اولا اگر خودتون کارتون های زمان قدیم رو ببینید ، می بینید که کارتون های اون زمان ، زندگی اجتماعی و برخورد هوشمندانه افراد در جامعه را نشان میدانند و غالب موضوعات اون ها در مورد چگونگی زندگی افراد و موفقیت یک شخص در زندگی اش بود مثل سفر های گالیور ، نل ، حنا دختری در مزرعه ، دیوید کاپرفیلد و ... . بنابراین نه تنها مضر نبود ، بلکه طبق گفته قدیمی ها حتی به زندگی اجتماعی آنها هم کمک میکرد و با تاثیر پذیری مفید از آن کارتون ها هیچ مشکلی پیش نمی آمد !!!

نه مثل کارتون های امروزی مثل pokemon و ben ten و spider man و ... که فقط تخیلات و چرت و پرت به بچه ها آموزش میدن !! نه موضوع بدرد بخور دیگری !!!


ضمنا همون طور که در مطلب هم اشاره کردم کمی تخیلی بودن مشکلی رو به بار نمیاره و تمام انسان ها خصوصا در دوران بچگی این طور هستند !!ضمنا تخیل مثبت نه تنها مضر نیست بلکه موجب اختراعات و اکتشافات و همچنین پدید آمدن داستان ها و سریال ها می شود . اما از نوع مثبت و مفید ! ودر کل منظور این هست که این تخیلات غیر مفید و بیش از حد نباشه ...
اون پدر و مادر هایی که شما عرض میکنید هم درسته که زمان خودشون هم کارتون هایی مثل آن شرلی و پینوکیو و ایکیو سان و ... می دیدند اما همون طور که همه ی ما امروزی ها میدونیم ، پدر و مادر های ما در زمان بچگی شان خییییلی بیشتر در اجتماع بزرگ شدند ! خیییلی بیشتر از بچه های امروزی که فقط از بچگی دنیای خودشون رو با تکنولوژی و موبایل و اینترنت میگذرونند ، در کوچه و خیابان ها لیله بازی و فوتبال و ... بازی میکردند و خییلی بیش تر ما امروزی ها با همسایه و هزاران تا فامیل سرو کار داشتن ! و گه گاهی هم پشت تلویزیون با علاقه میشتند و کارتون می دیدند اون هم خیلی کم ! نه مثل بچه های امروزی ! همون کارتون << زورو >> که شما میگین هم ، بار ها سر تقلید از این شخصیت ، بچه هایی بودن که با مداد و لوازم دیگر به چشم یا اندام های دیگر همدیگر ، آسیب زدند . پس تخیل و تقلید باید به جا و درست باشه .

ولی الان دیگه خییییلی با گذشته فرق کرده ! بچه ها خیلی بیش از حد درگیر تکنولوژی شدند و رفت و آمد ها و بازی در کوچه و خیابان ها و زندگی در اجتماع ، خیلی کم شده و بیشتر ساعاتشون رو با این طور چیز ها میگذرونند . پس عقل و منطق بر این موضوع دلالت داره که تاثیر رسانه ها و تکنولوژی خیییلی روی بچه ها بیشتر میشه !!!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 23 مرداد 1394

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
امکانات جانبی
Emoticon

فال حافظ


انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات