تبلیغات
دنیای سونیک - بهترین بیوگرافی فارسی سونیک(7)
دنیای سونیک
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وب


سلام و درود به علاقه مندان بازی سونیک
من دلارام هستم ، متولد 1375 ، از تهران

برنده ی یک دوره وب منتخب و برگزیده در yahoo! News

این بلاگ 6 سال پیش ساخته شده . سال 1390

من هیچ کدامیک از این مطالب را از سایت ها و وبلاگ های فارسی کپی نکرده ام . بلکه همه ی این مطالب از خودم و یا ترجمه شده از سایت های معتبر خارجی هستند .

بنابراین خواهشمندم مطالب بنده را هرگز کپی نکنید مگر با ذکر منبع .

سونیک همچنان از مشهورترین و پرطرفدارترین شخصیت موجود در دنیاست . به افتخارش ^_^

باتشکر

مدیر وبلاگ :دلارام
نویسندگان

روابط :

ایمی رز

ایمی یکی از قدیمی ترین و وفادارترین دوستان سونیک و همچنین دوست دختر خودگمارنده ی او هست . بعد از ملاقات با سونیک ، ایمی به او به دید یک قهرمان نگاه میکنه و دیوانه وار عاشق او شده و بزرگترین رویای او ، ازدواج با سونیک هست . سونیک اولین بار ایمی رو در سیاره کوچک( Little Planet ) در طول ماجراجویی هایش ملاقات کرد . جایی که او را از اسارت و گرفتاری متال سونیک و دکتر اگمن ، نجات داد و این موجب برقراری دوستی سریعی میان آنها شد . اگرچه درست از همان اول ، سونیک از ایمی خوشش نمی آمد و در صدد جبران و تلافی مساعدت ها و کارهایش نبود و اگرچه این کارها هم اصلا باعث عقب کشیدن و تسلیم شدن ایمی نمی شد .

 

                                                                          سیاره کوچک

از همان اولین ملاقاتشان ، ایمی هرجایی که سونیک میرفت ، تعقیبش می کرد ، طوری که ظاهرا سونیک نمی تونست از دست او فرار کنه و ایمی تلاش میکرد که هر طوری شده ، قلب او را بدست بیاره . تقریبا مهر و محبت ایمی باعث آزردن و رنجاندن سونیک میشه و حتی از خودنمایی بیش از حد ایمی ، آشفته و پریشان میشه و این باعث میشود که سونیک کمی بیشتر ، از ایمی ممانعت و دوری کند و ایمی در نظر او عجیب و غریب به نظر میرسه .

همین طور سونیک ، ایمی رو یک رنج و زحمت دائم و همیشگی در زندگی اش تلقی میکنه . هرموقع ایمی تلاش میکنه تا عشق و محبتش رو به او نشان بده ، سونیک تقریبا ناراحت ، آشفته و خجالت زده میشه و وقتی افراطی رفتار میکنه ، سعی میکنه که از او دوری کنه ، حال با دویدن و فرار کردن یا عکس العمل خشن تر . او همچنین با ایده ی ازدواج با ایمی ، مخالفت میکنه و ترجیح میده که حبس و زندانی بشه (با توجه به نفرت سونیک از هرچیز اجباری ، حرف کمی نیست) همان طور که در Sonic Adventure 2 نشان داده شد . همچنین سونیک از خشم و غضب ایمی ، می ترسه و وقتی فکر میکنه که او را عصبانی خواهد کرد ، ازترس دستپاچه میشه و یا شروع به دویدن و فرار کردن میکنه و معمولا در برابر شخصیت قوی ایمی ، احساس ضعف و شکست میکنه .

 

با صرف نظر از اینکه ایمی چقدر باعث بیزاری سونیک از خودش میشه ، او یکی از دوستان نزدیک سونیک محسوب میشه . ممکنه سونیک  قلبا ، اون طور که به نظر میرسه از ایمی بدش نیاد و جدا از آن ، او درواقع ممکنه احساسی هم نسبت به او داشته باشه .برای مثال در Sonic Unleashed وقتی ایمی سونیک رو با فرم گرگ وحشی Werehog)) او ، نشناخت سونیک ناراحت و سرگردان شد و وقتی مدتی بعد او را ازدست زیردستان دارک گایا (Dark Gaia's Minions) نجات داد او سریعا تصمیم به فرار گرفت تا اینکه با اون شرایط (شبیه گرگ بودن) با ایمی روبه رو بشه . همچنین در Sonic Lost World ، وقتی سونیک فکر کرد که ایمی و بقیه با دستگاه Extractor مردند ، سرافکنده و ناراحت شد .

روی هم رفته ، سونیک به ایمی به عنوان یک دوست خوب و همراه ارزشمند ، توجه و به او تکیه میکنه و وقتی تلاش میکنه تا به سونیک کمک کنه ، او ازش قدردانی میکنه البته وقتی که ایمی با او لاس نزنه . همچنین هر وقت ایمی در دردسری قرار میگیره ، سونیک همیشه آنجاست که به او کمک کنه ، اگرچه وقتی ایمی در مرکز نبردهای نهایی سونیک با افراد شرور گرفتار میشه ، او فقط تمایل به داشتن نگاه و چشم اندازی از او دارد .

متال سونیک

متال سونیک ، یک فرم رباتیک و ماشینی دیگر سونیک هست که توسط دکتر اگمن با هدف منحصر به فردش یعنی نابودی سونیک ساخته شده . او یکی از قدیمی ترین دشمنان سونیک و اولین رقیب واقعی اوست که قابل هست تا هم سرعت و هم مهارت های سونیک رو کپی کنه و آنها یک رابطه ی دشمنی/رقیبی سرسخت با یکدیگر دارند . سونیک اولین بار با متال سونیک در  Little Planet مواجه شد ، وقتی که او ایمی رو دزدید و سونیک رو مجبور کرد که برای نجات او ، شکستش بده . ناخودآگاه متال سونیک از یک دشمن به یک رقیب کشنده و تند و تیز برای سونیک تبدیل شد . از طرف دیگر ، سونیک هیچ وقت به معنای واقعی کلمه ، متال سونیک رو دشمن خود به حساب نمیاره .

 

پس از اولین ملاقاتشان با هم ، تقریبا ، همیشه وقتی با هم روبه رو شدند ، جنگیدند . هیچ وقت حتی در یک نمونه هم هدف مشترک یا اتحادی نداشتند . از نظر سونیک ، متال سونیک بدترین چیزی بوده که اگمن تا به حال ساخته . به خاطر اینکه همیشه برای او دردسر درست میکنه وبه او به عنوان یک تهدید خیلی جدی نگاه میکنه . با این وجود ، سونیک همیشه اعتماد به نفس داره که میتونه متال سونیک رو شکست بده و او رو یک ربات کپی شده ی لنگ و عاجز به حساب میاره که هیچ وقت نمیتونه به پای اصلی و اورجینالش یعنی سونیک برسه ، اگرچه این باعث نمی شه که لذت  تست کردن مهارت هایش در مقابل متال سونیک رو از دست بده .

 

به علاوه ، سونیک و متال سونیک با نبردهای بیشماری با یکدیگر داشتند . با این حال  که متال سونیک یکی از معدود رقیبان سونیک هست که تا به حال خیلی نزدیک شده تا سونیک رو شکست بده ، ولی همیشه در نهایت سونیک او رو شکست داده . اگرچه این شکست ها ، نفرت متال سونیک از سونیک رو بیشتر میکنه وبه این فکر و وسواس می افته که از سونیک بهتر بشه و او رو شکست بده و این باعث میشه تا مجددا ، بیهوده با سونیک مبارزه کنه . در sonic heroes ، نفرت و وسواس فکری متال سونیک نسبت به سونیک ، باعث یک تجربه ی بد شد . او کنترل  Eggman Empire را غصب کرد تا یک ربات قدرتمند از خودش به قصد کشتن سونیک بسازه . او حتی این باور اشتباه رو پذیرفته بود که سونیک ، کپی شده ی او هست و او سونیک واقعی هست . در آخر ، بازهم  او متال سونیک را شکست داد و درحالی که  متال سونیک با تسلیم شدن در برابر او مخالفت میکرد ، سونیک به او قول داد منتظر یک مبارزه ی دیگر با او در آینده خواهد بود .

سیلور

سونیک و سیلور اولین بار همدیگر رو در طی حوادث در Sonic the Hedgehog (2006) ملاقات کردند . در ابتدا با یکدیگر دشمن بودند چون سیلور در زمان سفر کرده بود وبه خاطر اینکه فکر می کرد که سونیک با آزاد کردن ابلیس ، مسئول نابود شدن دنیای سیلور میشه ، تصمیم به کشتن سونیک گرفت تا آینده رو نجات بده . ولی وقتی سیلور فهمید که سونیک رها کننده ی ابلیس Iblis trigger  نیست و مفلیس Mephiles the Dark به او درمورد سونیک دروغ گفته بود ، با سونیک رفیق شد . دو نفری با هم همکاری کردند تا پرنسس الیز رو نجات بدهند و وقتی سونیک توسط مفلیس کشته شد ، سیلور فهمید که اونها می توانند با قدرت زمرد های هرج و مرج ، سونیک رو زنده کنند . پس ازآن سیلور با سونیک و شدو تشکیل یک تیم دادند تا سولاریس Solaris رو شکست بدهند ولی از زمانی که اتفاقات و حوادث بازی از تاریخ پاک شد ، اونها هیچ وقت همدیگر رو ندیدند .

اونها حتی یکدیگر رو ملاقات نکردند تا Sonic Rivals که سیلور به گذشته سفر کرده بود و میخواست اگمن نگا روبا خودش به آینده بر گرداند ولی سیلور خیلی رقابتی تر نسبت به سونیک ، وقتی که می خواستند ببینند چه کسی اول به اگمن نگا می رسه ، به نظر می رسید . بعدا اونها با هم تشکیل یک تیم دادند تا اگمن نگا رو شکست بدهند همین طور هم در Sonic Rivals 2 برای شکست اهریمن . به نظر میاد که سیلور و سونیک یکدیگر رو در طول ماجراجویی های گذشته در زمان حوادث Sonic the Hedgehog 2006 به یاد نمی آورند .

به نظر میاد که سیلور یک ذره از سونیک خوشش نمیاد بیشتر به خاطر این که فکر میکنه که سونیک گستاخ و نادان هست ، همان طور که شدو هم گاهی اوقات درمورد سونیک فکر می کنه . به نظر میاد اخلاق سیلور ، گاهی اوقات برای سونیک آزاردهنده هست همان طور که در Sonic Rivals ، سونیک گفت : هی سیلور ، تو خیلی منفی نگری  . ولی باز هم اونها وقتی که زمانش فرابرسه با یکدیگر همکاری میکنند و اختلافاتشان را کنار می گذارند . برای مثال در Sonic Colors پس از اینکه سیلور سونیک رو به مبارزه دعوت میکنه ، از او سوال می کنه که اگر کمکی میخواد ، برایش انجام بده . در Sonic Generations سیلور تنها رقیبی هست که سونیک رو به مبارزه ی دوستانه دعوت می کنه . همچنین زمانی که سونیک توسط خورنده ی زمان Time Eater از پا در آمد ، سیلور در مرکز صحنه به سونیک گفت : من میدونم تو میتونی این کار رو انجام بدی سونیک .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 4 شهریور 1394
جمعه 21 مهر 1396 10:45 ب.ظ
پس امی رو دوست داره من میخوام ایده سونیک سی دی رو تکرار کنم امی رو بکشم
دلارام :
جمعه 17 شهریور 1396 02:57 ب.ظ
Very good website you have here but I was curious if you knew of any user discussion forums that cover
the same topics talked about here? I'd really like
to be a part of group where I can get advice from other experienced individuals that share the same interest.

If you have any recommendations, please let me know.
Thanks a lot!
دلارام : thank you soooo much No i'm sorry ... i don't have any recommendations about that ... sorry T_T
چهارشنبه 18 مرداد 1396 09:17 ق.ظ
Today, I went to the beach with my children. I found a sea shell and gave it
to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She
put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab
inside and it pinched her ear. She never wants to go back!
LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 04:56 ق.ظ
I was suggested this website by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my trouble.
You are incredible! Thanks!
دلارام you're incredible too my buddy tnx a lot
پنجشنبه 25 شهریور 1395 12:03 ب.ظ
خیلی خوب بود کامل و دقیق لطفا بیشتر بگید
دلارام : متشکرم . حتما
پنجشنبه 25 شهریور 1395 12:03 ب.ظ
خیلی خوب بود کامل و دقیق لطفا بیشتر بگید
دلارام : متشکرم از لطفتون
جمعه 9 بهمن 1394 09:39 ب.ظ
مثل همیشه عالی و کامل
دلارام : ممنون
جمعه 27 شهریور 1394 04:37 ب.ظ
من حالم از الیز و کریس به هم میخوره وقتی این دو تارو میبینم حالت استفراغ بهم دست میده حالا با این که کریس بعضی وقتها به سونیک کمک میکرد ولی الیز ببخشید این حرفو میزنم هیچ بوقی نمیخورد بیشتر از الیز متنفرم
دلارام : درسته .
جمعه 27 شهریور 1394 03:12 ب.ظ
حق با شماست دوست عزیز ببخش منو اگه زیادی حرف زدم در ضمن خبری از سونیک نداری که بعد از بازی سونیک بوم آتش و یخ چی میشه سگا چیزی اعلام نکرده؟ راسته که سگا داره ورشکست میشه ؟ چون سونیک‌ بوم فقط 490 نسخه فروخت یعنی کمتر از سونیک ۲۰۰۶ و سونیک لاست ورلد همون ۴۹۰ نسخه اعلام شده بیشترش دست خورده فروش ها هست تا دست طرفداران تو فیسبوک هم طرفداران دادشون در اومده و دارند تهدید‌ میکنند تازه متال سونیک قراره تو کارتون سونیک بوم بیاد ویدیوش تو آپاراته عکساش تو گوگل سرچ کن فکر کنم قسمت ۴۴ بیاد طبق گفته کارتون نتورک هم کارتون سونیک بوم بازدید کمی داشته به خاطر همین طرفداران شایعه کردند سونیک بوم بعد از فصل اولش متوقف خواهد شد لطفا جواب همه حرف هایم را بدهید
دلارام خواهش میکنم . اتفاقا از نظر من بحث خوبی بود و بهتر بود که دیگران هم می خوندند چون 100% نه تنها سوال شما ، بلکه مطمئن باش سوال خیلی های دیگه هم هست .
1- من که ندیدم تا به حال بعد از اینکه سگا اعلام کرد که بازی سونیک یخ وآتش برای nintendo 3ds در سال 2016 خواهد آمد ، خبر دیگه ای باشه !!! مطمئن نیستم ولی منکه چیزی ندیدم !!

2 - اتفاقا در مورد سوالهای بعدیتون ( ورشکستگی سگا و این حرفا ) همین امروز اگر وقت کردم ، یا فردا یه پست میزارم .... چون میخوام کمی توضیح بدم در کامنت هم جا نمیشه !! پس منتظر پستم باشید ... ممنون
جمعه 27 شهریور 1394 12:09 ب.ظ
ببخشید چرا سگا باید پول خواننده بده برای سونیک و ایمی آهنگ بخونه چرا؟
دلارام : چرا سگا باید پول بده برای سونیک و الیز آهنگ بخونند ؟!! پس سونیک و الیز هم زن و شوهر شدند

ببین ... اینا به من هیچ ربطی نداره !!! یا واقعا متوجه منظورم نمیشی یا خودت رو به نفهمیدن میزنی تا خودت رو با چت کردن مشغول کنی که کاملا واضحه مورد دومه !!!

من کارم << ترجمه >> است ، متوجهی ؟؟!!! << ترجمه >> ....

به من بقیه اش مربوط نمیشه !!!!! سگا و سونیک تیم هیچ وقت و هیچ وقت به طور واضح نگفته که سونیک عاشق ایمی هست . دلایلی هم که در اولین نظرت گفتی خیلی چرت بودند !!!!! دلایلش رو در پست answers ، توضیح داده ام .... 4 سال پیش !!!!!!!

من بگم سونیک عاشق ایمی هست یا نیست ، قرار نیست به من پول یا نعمت دیگه ای از آسمان نازل بشه !!!!

یه کمی سیاست داشته باش !!!!! سگا اینکار رو از مخصوصا میکنه یعنی متوجه نیستی ؟!!!!

سگا همیشه طوری نشون داده که انگار سونیک هم از ایمی خوشش میاد و هم از ایمی بدش میاد و به قول یوجی ناکا سعی میکنند که سونیک عاشق نشه و ازدواج نکنه !!! چون اون طوری قبر خودشونو می کنند!!!

اگر سونیک عاشق ایمی بشه ، بعد باهاش ازدواج میکنه بعدش هم بچه دار میشه و بعدش هم << خداحاففففففظ سگا >> .... !!!!!!!!!!!!!!!!

یا همین روابط سونیک و شدو و دعوا بر سر اینکه کدوم از کدوم قویتره ؟؟؟!!! هیچ وقت سگا مثل آدم تعیین نکرد که شدو قویتره یا سونیک !! یه بار اون ، سونیک رو شکست میده یه بار سونیک ، شدو رو شکست میده ... چرااااا؟؟!!

چون میخوان هم سونیک و هم شدو هوادار داشته باشند و مثل همین الان هنوز هم طرفداران با هم دعوا کنند و این قضیه کش پیدا کنه و برای خودشون پول چاپ کنند ...

متوجهی دارم چی میگم ؟؟!! همه ی اینها سیاسته ... سیاست بازی ساختن !! سیاست هوادار ساختن !!!

روابط سونیک و ایمی هم در حال حاضر نامعلومه !!! و این به نفع خود اونهاست !! چون با اینکار درآمد کسب میکنند !!

من نمی دونم حالا ممکنه در آینده نشون بدن که سونیک کاملا کاملا عاشق ایمی هست و سونیک تیم بعدها تاییدش کنه ولی فعلا خود سگا هم این رابطه رو نامعلوم گذاشته تا بازی و کارتون های سونیک ، جا داشته باشن برای ادامه داشتن !!!

سونیک تیم خودش هم مرض داره و میخواد اینو کش بده وگرنه مثل تیلز و کازمو خیلی واضح میگفت که آقا این دو نفر همدیگه رو دوست دارند ... ولی هیچ وقت مثل آدم نشون ندادند که سونیک عاشق ایمی هست و مثل آدم اعلام رسمی نکردن که اون عاشقشه ... چرا ؟؟!!

چون به نفع اونهاست ....

امیدوارم متوجه منظورم شده باشی !!!

در ضمن شما اشتباه نظر دادید ... من یه مترجمم !!! تو باید از ترجمه ی من رو نقد میکردی نه چیزی که داخل متنه !!!

وقتی یه نفر داستان هری پاتر رو ترجمه میکنه ، کسی حق نداره به مترجم برگرده بگه : چرا هری پاتر به فلان کسی گفت ازت بدم میاد ؟!!

خوب مگه دست مترجمه ؟!!!! برو از نویسنده ی واقعی ( سگا ) ایراد بگیر ؛ متوجه منظورم میشی ؟!!!
من حتی یک کلمه از خودم هم به این متن اضافه نکردم . اگر سواد انگلیسی داری برو و متنش رو بخون و ببین !!!!

من نظرمو گفتم و اگر عاقل باشی باید متوجه منظورم بشی !!! اگر بازم سوال از سونامی بپرسی میفهمم که متوجه حرفم نشدی و این دیگه ایراد از من نیست دوست من !! ایراد از خود شماست !
جمعه 27 شهریور 1394 12:06 ب.ظ
بیشتر حرف هایی که زدم مال سگا بود دیگه ببخشید بازی ها کارتون ها حرف های سگا و سونیک تیم
عروسک های سگا مال سگا محسوب نمیشه جواب منو بده
دلارام : پایین تر گفتم .
جمعه 27 شهریور 1394 11:58 ق.ظ
خوب بیشتر این حرفارو زدم مال سگا بود دیگه بازی ها کارتون ها و حرف های سونیک تیم مال سگا نبود
دلارام : خخخخخخخخ !! دوست گرامی مگه من گفتم نیست ؟!
جمعه 27 شهریور 1394 11:28 ق.ظ
در مورد سونایمی باید بهت اطلاعاتی بدم که شاید به دردت بخوره در سونیک ایکس سونیک در قسمت ۵۲ به ایمی گفت که دوسش داره و یک گل رز هم بهش داد در سونیک ایکس سونایمی دو تا آهنگ مخصوص داره که اسم یکیش جاده درخشانه در سونیک ادونس ۳ یک بخش داشتیم به نام زوج محبوب که سونیک رو با ایمی نشون میداد در قسمت ۹ سونیک ایکس سونیک با ترس زیادس از آب میره تو دریا تا ایمی رو نجات بده از نظر من سونیک وظیفشه ولی فکر نکرده افتاد تو آب همچنین سگا سه تا عروسک سونیک به ترتیب مال سونیک کلاسیک سونیک مدرن و در سونیک بوم عروسک هایی به بازار اورد که سونیک و ایمی با هم بودن البته مال سونیک بوم فقط در فست فود خوری ها بود که به صورت رایگان به بچه های مشتری داده میشد در سونیک ۲۰۰۶ یک انتخاب عشقی بود که باید از الیز و ایمی یکی رو انتخاب کنی در سونیک و ماریو المپیک که بخشی از اون رقص روی یخ بود برای loading تصاویر سونیک و ایمی بود به هر حال طرفداران زیادی به سونیک تیم مراجعه کردند که سونیک تیم در یک مجله جواب اون هارو داد صفحه ۵۱ یا ۵۲ بود که نوشته بود چرا سونیک علاقشو به ایمی نشون نمیده نوشته بود سونیک قلبا ایمی رو دوست داره و دوست داره که با هاش به عنوان یک علاقه مند با او باشه اما نمیتونه اون رو درک کنه و خجالت مبکشه اعتراف کنه بعضی از وبلاگ ها این ترجمه رو به یک چیز رومانتیک تر تغییر دادن در مجله K zone ( مجله ای که برای فیلم و سریال و انیمیشن و بازی و کمیک استریپ مینویسه ) برای سونیک بوم هم یک توضیحاتی داده که در بخش دوستان سونیک نوشته‌ سونیک هنوز‌‌‌‌ یک روباه جوان به نام تیلز را دارد همچنین سونیک علاقه و عشقی نسبت به یک خارپشت ماده به نام ایمی رز دارد تو گوگل سرچ کن k zone sonic boom عکسش‌ میاد به حر حال جوابمو در مورد نظرم بده
دلارام : هه هه !! ممنون که این همه تایپ کردی اما تک یه تک اینها رو خودمم می دونستم

یک بار هم گفتم . این نظر من نیست .... من <<مترجم>> حرفایی هستم که سگا زده و اگر متن رو کامل میخوندی ، منظور کل متن هم این بود که سونیک نسبت به ایمی احساساتی داره ولی بعضی از بعضی اخلاق های اون به شدت متنفره و این باعث دوری اون از ایمی میشه !!!!

درکش خیلی هم سخت نیست !!! خیلی از ما در زندگی خودمون عاشق کسانی مثل خواهر یا برادر خودمون هستیم اما ممکنه خواهر یا برادرمون اخلاق هایی داشته باشن که ما از اونها متنفر هستیم و این باعث میشه گاهی احساساتمون رو کاملا بروز ندیم !! اما هنوز هم اونها رو دوست داریم و عاشقشون هستیم .

اصلا نیازی نبود که شما این همه تایپ کنید . همه ی اینا رو خودم هم میدونم و متن ترجمه شده هم ، همون رو می گفت ...

من نظری ندارم .... من مترجمم !! و حرفی که سگا بزنه رو میزنم !!! همین ...
یکشنبه 8 شهریور 1394 06:14 ب.ظ
عالی بود منتظر مطالب شما درمورد بازی های سونیک در اینده هستم
دلارام : ممنون .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
امکانات جانبی
Emoticon

فال حافظ


انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس